پارک فناوری سیلیکون دبی

پارک فناوری سیلیکون دبی

در یکی از غرفه های بسیار مهیج نمایشگاه  GITEX 2017 ، از پروژه بسیار زیبای سیلیکون پارک دبی رونمایی شده است . که در این ویدئو به نمایش سه بعدی این شهر هوشمند پرداخته شده است . این پروژه تا سال ۲۰۱۹ به پایان خواهد رسید.

 درباره سیلیکون پارک

DSOA ، منطقه ای آزاد ۱۰۰٪ دولتی ، به موجب قانون ۱۶ دسامبر ۲۰۰۵ دولت دبی ، با ماموریت ” تسهیل و ترویج صنایع مبتنی بر فن آوری مدرن ”  در نتیجه حمایت از تقاضای منطقه برای توسعه کسب و کار ایجاد شده است . یک بسته کامل از مشوق ها و منافع به شرکت های فعال در منطقه آزاد ارائه می شود . دبی سیلیکون واحه ( DSO ) یک پارک فناوری است و هر دو جنبه کار و زندگی رو به صورت جامع ارائه می دهد .

جامعه برنامه ریزی شده شهری DSO در حدود ۷.۲ میلیون متر مربع است و به دقت به ۵ ستون اصلی بر اساس صنایع ، تجاری ، تحصیلات ، زندگی و اقامت و امکانات عمومی تقسیم شده است . پارک فناوری دارای پیشرفته ترین زیرساخت های برق است که دارای ارتباطات مخابراتی ، برق و شبکه های جاده ای است .
دبی سیلیکون اویزیس به عنوان یک اکوسیستم سلام فن آوری طراحی شده است که مزایای فراوانی را از جمله زیرساخت های پیشرفته ، خدمات تجاری داخلی و حمایت تجاری از قبیل انگیزه سرمایه گذاری تکنولوژی برای شرکت ها ، پشتیبانی کارآفرینان ، و یک مرکز انکوباسیون و پایتخت سرمایه گذاری ریسک پذیر…

امکانات سیلیکون پارک

” منطقه سیلیکون پارک ” در منطقه بالغ بر ۱۵۰،۰۰۰ متر مربع قرار دارد ، که اولین پروژه شهری هوشمند است که در دبی سیلیکون واحه شکل گرفته است .
پروژه ” سیلیکون پارک ” طراحی شده است تا مستقیما متناسب با اهداف استراتژیک دولت دبی در شهرهای هوشمند که بر شش اصل تمرکز دارند : زندگی ، جامعه ، تحرک ، اقتصاد ، حکومتداری و محیط زیست باشد .
برای تکمیل در سال ۲۰۱۹ ، ” سیلیکون پارک ” شامل موارد زیر می شود :

  • ۷۱۰۰۰ مترمربع فضای اداری
  • ۲۵۰۰۰ مترمربع فضای تجاری
  • ۴۶۰۰۰ مترمربع منطقه مسکونی
  • هتل تجاری ۱۱۵ کلیدی
  • امکانات اضافی دیگر

جزئیات پروژه سیلیکون پارک

پنل های خورشیدی

این پروژه مطابق با مقررات و مشخصات خانه سبز امارات متحده عربی و استاندارد بین المللی LEED مطابقت دارد و به دنبال افزایش پایدار محیط زیست است . این پروژه با مواد ساختمان ” سبز ” و مکانیزم های کنترل و همچنین پنل های خورشیدی و پنجره های دو جداره برای کاهش جذب گرما ساخته خواهد شد .

سبک زندگی

به عنوان یک جامعه هوشمند ، ” سیلیکون پارک ” راه حل های هوشمند از جایگاه های شارژ برای دستگاه های هوشمند در خیابان را تا مبلمان هوشمند پاپ آپ و جداول بازی دیجیتال ، و همچنین پناهگاه های اتوبوس بهینه طراحی شده ، سایه پیاژه و سایر امکانات عمومی ارائه خواهد داد .
به عنوان بخشی از تجربه هوشمند ، Wi-Fi رایگان برای مستاجران و بازدید کنندگان در محل در دسترس خواهد بود ، به آنها دسترسی به طیف گسترده ای از برنامه های نوآورانه و راه حل های فن آوری هوشمند رباتیک داده می شود .

فعالیت های ورزشی

این پروژه دارای امکاناتی است که مفهوم زندگی مدرن و سالم را ارتقاء می دهد . این امکانات مانند مراکز بهداشتی و تناسب اندام ، مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری ، به ساکنان اجازه انتخاب های لذت بخش از فعالیت های ورزشی مختلف را میدهد و اولویت بندی سلامت خود را برای سبک زندگی بهتر و جامع تر داشته باشند .

تحرک و حمل و نقل

مجتمع ” سیلیکون پارک ” به طور کامل از وسایل نقلیه جدا نخواهد شد . در عوض ، وسایل نقلیه الکتریکی به عنوان فرم اصلی حمل و نقل خدمت می کنند . تعدادی از ایستگاه های شارژ در سراسر منطقه راه اندازی خواهد شد که می تواند توسط تمام ساکنان و بازدید کنندگان با وسایل الکتریکی قابل دسترسی باشد . این پروژه همچنین شامل وسایل حمل و نقل دیگر مانند دوچرخه های برقی قابل شارژ هوشمند خواهد بود .

کسب و کار در پارک سلیکون دبی

پروژه سیلیکون پارک شامل طیف فضاهای اداری و امکانات تجاری مدرن شامل سالن های جلسه ، مرکز کنفرانس چند منظوره، واحدهای مسکونی و فضاهای خرده فروشی می باشد . این تسهیلات همچنین شامل بیلبورد تبلیغاتی تعاملی که در نمای شیشه ای ساختمان نصب شده است با استفاده از تکنولوژی شیشه ای هوشمند که از شفافیت شیشه ای محافظت می کند و اجازه می دهد تا دید کامل از داخل و بدون ساختار مشاهده شود . برنامه های هوشمند در بخش خدمات عمومی برای صدور مجوز و تمدید نیز اجرا خواهند شد .

منبع : http://itbaz.net/1739/disco-silicon-park-dso-park/

 

 

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت